Piękna i gładka cera krok po kroku - Enerpeel MA- 40% kwas migdałowy

Kolejnym krokiem zbliżającym mnie do pięknej i gładkiej cery jest seria zabiegów peelingiem z kwasami: 40% kwas migdałowy wzbogacony o 20% kwas mlekowy, który ma właściwości nawilżające, antybakteryjne i wybielające.

Peeling migdałowy jest zabiegiem odmładzająco - regenerującym dla każdego rodzaju cery, również dla tej najbardziej delikatnej.

Peeling migdałowy umożliwia wykonywanie zabiegów przez cały rok, również w okresie wiosenno-letnim bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień u osób z wysokim fototypem. Posiada silne właściwości bioochronne o szerokim spektrum, zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Powoduje, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV.

Zabieg na bazie kwasu migdałowego działa synergicznie - regenerująco na odmładzanie komórki, zwiększa nawilżenie, stymuluje i przywraca aktywność skóry. Wykorzystywany w zabiegu żel sprzyja procesom metabolicznym i produkcji melaniny w komórkach oraz działa jako silny antyutleniacz zapobiegający degradacji kolagenu, redukujący powstawanie zmarszczek.

Wskazania:

przebarwienia, zaburzenia barwnikowe,
starzenie i fotostarzenie skóry,
trądzik pospolity,
skóra łojotokowa,
rewitalizacja skóry.

ETAPY ZABIEGU:

1. Demakijaż
2. Odtłuszczenie skóry
3. Nałożenie kwasu i pozostawienie na skórze od 2-10min
4. Neutralizacja kwasu
5. Aplikacja kremu łagodzącego

Zabieg najlepiej wykonywać w serii - 3, 4 zabiegi w odstępie ok.10 dni.

Serię możemy wykonać 2 razy w roku.


Peeling z kwasami to już trzeci rodzaj zabiegu, na który zdecydowałam się w ramach walki z bliznami i przebarwieniami w Centrum Medycznym Coramed

Najdelikatniejszy był Geneo, gdzie efekt można zauważyć bezpośrednio po zabiegu. Znacznie bardziej skuteczny, jednak mniej przyjemny - zabieg laserem Emerge

Natomiast peeling kwasami - wykonany w serii (4 zabiegi co 7-10 dni) rozjaśnił przebarwienia i zmiękczył skórę. Same odczucia podczas zabiegu są dla mnie znikome, jednak wszystko zależy od wrażliwości i indywidualnej reakcji skóry na składniki peelingu. Bardzo delikatne uczucie pieczenia i uwrażliwienie naskórka zdecydowanie mieści się w granicach komfortu. Bardziej 'bolesny' od samego kwasu jest nieprzyjemny zapach podczas neutralizacji, jednak po nałożeniu kremu znika bezpowrotnie! ;)

Ten post został dodany wtorek, 8 marca 2016 i został oznaczony tagiem , , . Możesz śledzić odpowiedzi poprzez kanał RSS 2.0 . Możesz zostawić odpowiedź .

Jedna odpowiedź na “ Piękna i gładka cera krok po kroku - Enerpeel MA- 40% kwas migdałowy ”