Piękna i gładka cera krok po kroku - Emerge

EMERGE to zabieg wykonywany przy użyciu specjalnie dobranej długości lasera frakcyjnego. Skierowany jest do tych osób, które borykają się z problemem drobnych zmarszczek, przebarwień, blizn oraz rozstępów.


Resurfacing, czyli odbudowywanie i odmładzanie skóry przy użyciu frakcyjnego lasera Emerge™ stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. 

Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry 
zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra, wypłycenie blizn, zwężenie porów skóry i redukcja przebarwień.

ETAPY ZABIEGU:

1. Demakijaż
2. Dezynfekcja skóry
3. Nałożenie żelu zwiększającego przyczepność głowicy
4. Przykładanie głowicy do skóry pacjenta i wprowadzanie mikrowiązki światła
5. Dezynfekcja i nałożenie chłodzącego kompresu
6. Nałożenie łagodzącego żelu z aloesem

W przeciwieństwie do pierwszego zabiegu, Geneo, na jaki zdecydowałam się podejmując walkę z bliznami i przebarwieniami w Centrum Medycznym Coramed - Emerge niestety nie należy do najprzyjemniejszych. Odczucia każdego pacjenta są indywidualnie uwarunkowane wytrzymałością i wysokością progu bólu oraz miejscem wykonywania zabiegu. Według mnie podczas zabiegu laserem odczuwalna jest wysoka temperatura oraz kłucie, przypominające delikatne rażenie prądem.

Jednak mając na uwadze przyjemniejszą stronę zabiegu, którą są jego efekty to ból szybko znika i pozostaje lekkie zaczerwienienie, które w moim przypadku utrzymywało się nie dłużej niż godzinę. Po kilku dniach skóra wydaje się bardziej szorstka i pokryta mikroskopijnymi strupkami, które aktywują procesy regeneracji komórek.  

Po nieco ponad tygodniu, uszkodzony naskórek delikatnie się złuszcza i staje się delikatniejszy oraz gładki w dotyku. Natomiast proces regeneracji głębszych warstw naskórka trwa dłużej, maksymalnie do miesiąca.

Dla uzyskania zadowalającego rezultatu - w przypadku pozbywania się płytkich blizn -należy wykonać serię minimum 4 zabiegów, jeden zabieg raz na miesiąc, tak by naskórek miał wystarczający czas na całkowitą regenerację.

Kolejny krok w drodze do idealnej cery za mną! ;)

Ten post został dodany wtorek, 3 listopada 2015 i został oznaczony tagiem , . Możesz śledzić odpowiedzi poprzez kanał RSS 2.0 . Możesz zostawić odpowiedź .

Komentarze