Soczewki z powłoką antyrefleksyjną
Czym właściwie jest powłoka antyrefleksyjna i do czego służy? Wiele osób w ostatnim czasie pytało mnie o okulary, a konkretnie o kolorowe odblaski na moich szkłach..
Mam kilka par okularów, które noszę zamiennie. Różnią się nie tylko kolorem powłoki antyrefleksyjnej a tak naprawdę jej rodzajem i właściwościami.
Powłoka HVL zapewnia niezwykle wyraźne, naturalne widzenie, estetyczny wygląd oraz wydłużony czas korzystania z soczewek. Jest to najtwardsza dostępna na rynku powłoka antyrefleksyjna. Dzięki swoim właściwościom zapewnia:
- dłuższy okres użytkowania soczewek
- wyraźniejsze, bardziej naturalne widzenie poprzez redukcję refleksów świetlnych
- zwiększoną ochronę przed przypadkowymi zarysowaniami
- łatwe czyszczenie dzięki warstwom hydro i oleofobowym
Soczewki z powłoką z kolorze fioletowo-różowym - Hoya Blue Control
Jest to powłoka ochronna, która neutralizuje nadmiar niebieskiego światła emitowanego przez ekrany cyfrowe. To optymalne rozwiązanie dla użytkowników, którzy mają do czynienia z wyświetlaczami elektronicznymi przez cały dzień. Oprócz ochrony oczu, powłoka zapewnia:
- lepszy kontrast, poprawiający wyrazistość i postrzeganie kolorów
- redukcję refleksów dla bardziej komfortowego i naturalnego widzenia
- zmniejsza ilość niebieskiego światła, zwiększa ochronę przed nadwyrężeniem i przemęczeniem oczu
Ze względu na fakt, że większą część czasu spędzam przed komputerem lub z telefonem w dłoni, zdecydowanie częściej noszę okulary z soczewkami z powłoką Blue Control. Jedne i drugie neutralizują refleksy świetlne, dlatego na co dzień nie ma to aż takiego znaczenia. Jednak jeżeli ktoś używa okularów tylko do pracy przy komputerze zdecydowanie lepiej byłoby wybrać te z filtrem neutralizującym niebieskie światło. Mimo odpowiednich soczewek korzystam również z funkcji wyświetlania nocnego - zarówno na telefonie jak i komputerze, które również neutralizuje niebieskie światło nocą. Oczywiście w przypadku, kiedy retuszuję zdjęcia i potrzebuję ustawić odpowiednie kolory - wyłączam tymczasowo tę funkcję by zachować naturalne kolory.
Technik ortoptysta to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń widzenia, takich jak zez, amblyopia (tzw. leniwe oko) czy problemy z akomodacją i percepcją wzrokową. Szkolenia dla techników ortoptystów, oferowane przez instytucje takie jak Galeria Optyczna, zapewniają gruntowne przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne w zakresie technik badawczych, oceny funkcji wzrokowych i aplikacji odpowiednich metod terapeutycznych. Te kursy są kluczowe dla rozwoju profesjonalnych umiejętności, które są niezbędne do efektywnej pracy w dziedzinie opieki wzrokowej.
OdpowiedzUsuń