Fashion Philosophy Fashion Week Poland XIIPo dwóch edycjach rozłąki i oddechu wróciłam, żeby się przekonać jak teraz wygląda główna impreza i wizytówka polskiej branży modowej. Ostatnio miałam okazję bliżej przyjrzeć się Mercedes-Benz Fashion Week Berlin, który jak to się można było spodziewać, misternie zaplanowany, na światowym poziomie - klasa i zauważalna kasa.

W Łodzi wybiegi oraz showroom zaaranżowane na parterze hotelu DoubleTree by Hilton wyglądały schludnie i nowocześnie. Nie można było już narzekać na drewniane toalety i stoiska ze sklejki. Jednak coś za coś - elegancja kosztem przestrzeni. Mając w pamięci ilość stoisk w showroomie podczas IX edycji Fashion Weeku, oniemiałam.


Przebiegając przez showroom na pokaz Oli Bajer, który odbywał się na Designer Avenue, nie mogłam uwierzyć - “to tylko tyle?!”. Wracając już na spokojnie wraz z falą gości przecierałam oczy ze zdumienia. Zamiast wielkiej, wypełnionej po brzegi wystawcami hali, tym razem schludnie wyposażona sala. Mimo niewielkiej ilości prezentujących swoje kolekcje projektantów stosunkowo małej liczbie odwiedzających - wąskie przejścia, trudne były do przebycia a ogólna atmosfera jakoś nie zachęcała do wnikliwej analizy. Szybka rundka i rzut oka na oferty nielicznych nowicjuszy.

Na dłużej zatrzymałam się przy nowościach Ewerta, które mam nadzieję wykorzystać w moich najbliższych projektach. Zaintrygowała mnie kolekcja Lilian Prym, z którą chętnie poszalałabym na kolejnej sesji zdjęciowej! Miałam przyjemność osobiście poznać przedstawicielki marki Egometria oraz zobaczyć znane mi już dobrze z internetu ich minimalistyczne kąski. Z przyjemnością przystanęłam przy Basic’ach Jemioła i z zaciekawieniem przejrzałam geometryczne wzory u Boli.


Jarosław Ewert - Designer Avenue

Jarosław Ewert - Designer AvenueFot. Mike van der Ent Pasarella
Jarosław Ewert - Designer Avenue
Fot. Mike van der Ent Pasarella
Nanko - StudioGavel - Studio

Bola - Designer AvenueFot. Mike van der Ent Pasarella

Bola - Designer AvenueFot. Mike van der Ent Pasarella

dzky. - Designer Avenue
Fot. Łukasz Szeląg

Ten post został dodany czwartek, 23 kwietnia 2015 i został oznaczony tagiem , . Możesz śledzić odpowiedzi poprzez kanał RSS 2.0 . Możesz zostawić odpowiedź .

Jedna odpowiedź na “ Fashion Philosophy Fashion Week Poland XII ”